Lieknejimo akademija

"Lieknėjimo akademija" - tai dviejų savaičių apimčių mažinimo programa, čia lieknėjimas tampa malonia procedūra. Šimtai žmonių "Lieknėjimo akademijoje" natūraliais būdais sumažino kūno apimtis, numetė svorio, įgijo naudingų žinių ir pagerino sveikatą per labai trumpą laiką.

Lieknėjimo dienoraštis


Dviejų savaičių lieknėjimo dienoraštis

Moteris.lt kartu su sveikatingumo ir sporto klubu „G7 Sportas“ pristato vienos moters lieknėjimo dienoraštį. Dvi savaites kiekvieną darbo dieną dienoraščio autorė Renata Mažuikienė kartu su kitomis moterimis dalyvauja „Lieknėjimo akademijos“ apimčių mažinimo programos „Lieknėjimo akademijos“ užsiėmimuose ir mūsų skaitytojams pasakoja savo įspūdžius bei pasiekimus lieknėjimo kelyje.
 
"Per paskutinius porą metų mano apimtys didėjo geometrinės progresijos tempais. Gal ir pati kalta - dirbu nuo ankstaus ryto iki vėlaus vakaro, darbas mane tiesiog prikaustė prie kompiuterio, nė nepastebėjau, kaip ant talijos užaugo gelbėjimosi ratas. O juk artėja vasara, kai teks nusimesti netobulą figūrą pridengiančius megztinius, ir visiškai nesinori viešai demonstruoti savo riebaliukų...
 
Galvojau, kaip man jų atsikratyti. Gal imtis dietos, tačiau šios efektas trumpalaikis, be to, man patinka mėgautis maistu. Gal pradėti vartoti lieknėjimo piliules, bet juk tai - chemija, o jos visai nesinori. Apie tokius drastiškus metodus, kaip riebalų nusiurbimo operacija, net pagalvoti baisu... Taip man besvarstant sprendimas visai netikėtai pats surado mane... Prieš kelias savaites dalyvavau Moteris.lt ir Sveikatingumo ir sporto klubo „G7 Sportas“ rengtame konkurse, kurio laimėtoja netapau, tačiau buvau pakviesta dalyvauti šioje dviejų savaičių apimčių mažinimo programoje ir man net buvo pasiūlyta rašyti dienoraštį apie tai, kaip sekasi man ir kitoms moterims.
 
Turiu prisipažinti, kad tokį viešą dienoraštį rašau pirmą kartą gyvenime. Tikiuosi, viskas bus gerai, nepalūšiu nuo fizinio krūvio, nepradėsiu tingėti ar valgyti saldumynų ir sėkmingai sulieknėjusi tilpsiu į studentiškus džinsus.


I diena. Laukia nauji iššūkiai

Šiandien ta diena, kai žengiu mažą žingsnelį figūros tobulinimo link. Pirmasis užsiėmimas – giluminis kvėpavimas, kitaip tariant, bodyflex'as. Jį veda miela trenerė Aldona, nors iš tiesų ji - biologijos mokslų daktarė, o bodyflex'as yra didžiausias jos gyvenimo pomėgis, kuriam ji skiria daug laiko.

Trenerė pasakoja: „Gilus diafragminis kvėpavimas, derinamas su raumenų tempimo pratimais, padeda deginti riebalus, stangrinti raumenis ir formuoti figūrą. Bodyflex'as - viena iš pačių efektyviausių treniruočių deginant riebalus ir mažinant kūno apimtis“.

Niekada nemaniau, kad kvėpuoti gali būti taip sunku... Bet visko išmokstama, tikina Aldona, ir aš vėl bandau.  Atliekame pratimus „Grimasa“, „Liūtas“ (kokie jie juokingi...). Pastangos duoda rezultatų - į užsiėmimo pabaigą jaučiuosi jau perpratusi šį bodyflex'o kvėpavimą – valio! Reikia pripažinti - gerai sušilome ir prasitampėme. Po šio užsiėmimo - pertraukėlė, kurios metu šnekučiuodamiesi gurkšnojame arbatą. Sako, Pu-erch arbata skatina virškinimą, valo organizmą. Pirmasis arbatos gurkšnis, tiesą pasakius, primena šieną... bet po trečiojo priprantu, ir man visai skanu. Kitoms „Lieknėjimo akademijos“ studentėms arbata patiko iškart.
 
Prie mūsų prisijungia ir trenerė Agnė, ji - „Lieknėjimo akademijos“ sumanytoja ir mums ves riebalų deginimo treniruotę. Iš šalia sėdėjusių akademijos senbuvių sužinome, kad per dvi lieknėjimo savaites nebus nė vienos besikartojančios treniruotės. Kiekvieną dieną mūsų laukia vis kažkas naujo - tiesiog puiku!
 
Trenerė kviečia į salę, šį kartą mūsų laukia klasikinės aerobikos treniruotė su svareliais bei mankšta su kūno dizaino elementais. Riebalų deginimo treniruotė, pasirodo, kur kas intensyvesnė už ramų ir lėtą giluminį kvėpavimą, greit sušylame, pasirodo pirmieji prakaito lašai. Oho! Senokai aš taip nejudėjau! Po treniruotės vėl išgeriame arbatos ir einame matuotis. Pasisveriame, mums išmatuojamos talijos, pilvo, šlaunų ir klubų apimtys. Po dviejų savaičių vėl matuosime ir žiūrėsime, kiek pavyko jas sumažinti.
 
O žinote, kas buvo nuostabu - kad po treniruotės be jokio ypatingo nuovargio, net su lengvute euforija iškeliavau į darbą.

Lieknėjimo dienoraštis. II diena


Dviejų savaičių lieknėjimo programą pradėjusi Renata Mažuikienė pasakoja, kaip jai sekėsi antrą dieną. Vilnietė dalyvauja Sveikatingumo ir sporto klubo "G7 Sportas" rengiamoje "Lieknėjimo akademijoje" ir portalo Moteris.lt skaitytojams pasakoja, kaip jai sekasi mažinti apimtis. Skaitykite apie pirmąją dieną.
 
Antroji diena – balandžio 28
Kaip keista keltis ryte ir skubėti ne į darbą, o į sporto klubą. Jaučiu pasitenkinimą, kad skiriu laiko sau... Lėkdama į sporto klubą pastebiu, koks gražus ir žalias rytas.
 
Ne taip lengva buvo šįryt įveikti savo įpročius ir be rytinės kavos, pusryčių iškeliauti į treniruotę. Kojos taip ir vedė link virtuvės, tačiau sutelkiau valią ir atsilaikiau. Pusryčiauti prieš užsiėmimus neleido trenerė Aldona. Tiksliau, leido valgyti likus 2 val. iki užsiėmimo, bet aš - „pelėda“, miegu iki paskutinės akimirkos, tad ir manieji pusryčiai nusikėlė vėlesniam laikui.

Džiaugiuosi, kad po pirmosios dienos dar neskauda raumenų. Tikiuosi kitą rytą irgi viskas bus gerai.

Šiandien giluminio kvėpavimo užsiėmimai vyko intensyviau, greičiau, o aš netgi pagavau kvėpavimo ritmą – prisiderinau prie akademijos senbuvių. Išties kvėpavimo pratimus geriau atlikti nevalgius, pilvukas geriau „prilimpa“ prie šonkaulių.
Maloniai nustebino riebalų deginimo treniruotė – striksėjom sėdėdamos ant didžiulių kamuolių, plojom, dirbo visas kūnas. Tai buvo linksmiausia treniruotė, kurioje kada nors esu buvusi.
 
Šįryt į treniruotę susirinko daugiau moterų iš senesnių akademijos kursų - toks smagus ir draugiškas būrelis. Susipažinome pertraukėlės metu gerdamos arbatą. Moterys mums, naujokėms, pasakojo apie savo pasiekimus, mažiau sulieknėjusios juokėsi, kad jos akademijoje paliktos antriems metams. Rekordininkė savo apimtis sumažino net 28 cm. Net keista - atrodo, tokia liekna moteris. Ji pasakojo atsikračiusi pilvuko, paploninusi šlaunis, labai džiaugiasi dėl gerokai laisvesnių drabužių. Kitos moterys prisipažino į sporto klubą atėjusios visų pirma dėl geresnės savijautos. Viena dalyvė turėjusi pasirinkti: invalidumas arba sportas. Pasirinkusi sportą ji susirado „Lieknėjimo akademiją“ – mat jai labai patiko pavadinimas. Sportuodama ši moteris jau kur kas geriau ir jaučiasi.

Po treniruotės laukė susitikimas su sveikos mitybos bei gyvensenos specialistu. Jis pasakojo, kaip svarbu tinkamai maitintis, kaip geriau derinti maisto produktus. Dar išgirdau faktą, kad žmogaus kūnas pripranta prie tokio maisto, kokį jam siūlai. Ir prie nesveiko maisto, ir prie saldumynų prieš valgį... Pasižadėjau sau kramtyti maistą iki košelės. Kitos dalyvės patikino - taip kramtant nors ir atsibosta ilgiau pietauti, tačiau lieknėjimo rezultatą tai neabejotinai įtakoja.

Dar sau ir jums priminsiu, kad kontroliuojant svorį, rekomenduojama baigti valgyti likus dviem – trim valandom iki miego. Taip pat rekomenduojama per paskutinį pavalgymą apsiriboti lengvu maistu – daržovių salotomis, koše su aliejumi arba žuvimi (paukštiena) su daržovėmis. Reikėtų vengti užkandžiavimo tarp maisto (išskyrus vaisius po 1 – 2 ar saują). O reguliuojant cholesterolio kiekį (geriau jį pradėti kontroliuoti kuo anksčiau), rekomenduojama daugiau vartoti pirmo šalto spaudimo aliejų (2 – 4 valgomieji šaukštai per dieną) ir sumažinti kepintų riebalų bei gyvulinės kilmės riebalų kiekį racione.
 
Paskaitos metu gavome produktų derinimo lenteles, mūsų mitybos dienoraščius, kur kiekvieną dieną rašysime, ką suvalgome. Po savaitės mitybos specialistas mūsų dienoraščius surinks, išanalizuos ir pakonsultuos. Šaunu, manau, tai geras dalykas pačiai save pakontroliuoti, pasižiūrėti, kiek bandelių ar ledų per savaitę patenka į skrandį.
 
Į darbą keliauju pilna energijos ir stebiuosi, iš kur jos yra po sporto? Artėja pietūs – reikia nepamiršti visko surašyti į dienoraštį.

III lieknėjimo diena. Emocinis valgymas


Po savaitgalio truputį tingiai keliauju į sporto klubą. Nemaniau, kad būsiu tokia sąžininga ir kiekvieną suvalgytą kąsnelį registruosiu į dienoraštį. Net tai, ką suvalgiau draugės gimtadienyje. Dienoraščio pildymas tapo savotišku žaidimu.

Šiandien po treniruotės numatyta psichologės paskaita apie emocinį valgymą. Turėtume sužinoti, kaip atpažinti emocinį valgymą, kaip jį nugalėti ir kaip ugdyti valią.

Šį rytą prie mūsų būrelio prisijungė dar pora moterų iš praėjusių „Lieknėjimo akademijų“. Kalbamės prieš treniruotę: ne visos čia tokios drausmingos kaip aš, atkeliavusi be pusryčių - kelios moterys jau spėjo išgerti puodelį kavos ir suvalgyti košės. Trenerė Aldona jas pabara primindama, kad prieš bodyflekso užsiėmimus negalima valgyti mažiausiai dvi valandas.

Šį kartą rytinis prasikvėpavimas pavyksta kone choru. Pratimas "Grimasa" pakeistas kitu, ir dėl to džiaugiuosi, nes jį atliekant buvo sunku susilaikyti nekikenus. Treniruotė prabėgo taip greitai, kad net nepajutau. Bodyfleksas man jau primena savotišką meditaciją, susikoncentravimą į savo kūną...

Pertrauka, arbata, mieli pašnekesiai... Imu įtarti, kad šie pasisėdėjimai prie arbatos yra vienas stipriausių traukos centrų, dėl kurio čia taip mielai renkasi moterys.
 
Metas riebalų deginimo treniruotei. Po pirmosios dienos pajutau, kad turiu rankas, po treniruočių su didžiaisiais kamuoliais "atradau" iki tol nekrutintus kojų raumenukus. Smalsiai žengiu į salę - kokią mankštą trenerė pasiūlys šiandien? Miklinome rankas su svareliais ir jau kiek greitesniu tempu žingsniavome su nedideliais šokio žinkžgsnelių intarpais. Džiaugiuosi, kad pavyko pagauti iki tol nematytus žingsnelius.

Pasibaigus treniruotėms - paskaita. Sporto salėje kėdes atstoja dideli kamuoliai. Sako, ant jų labai sveika sėdėti dirbant kompiuteriu, nes nugara nuolat šiek tiek juda ir todėl nebūna įsitempusi. Psichologė pasakoja, kas yra emocinis valgymas, atliekame testą, parodantį, kiek jis pažengęs. Nėra nė vienos, kuri jo neturėtų - daugumai, taip pat ir man, nustatomas vidutinis emocinio valgymo laipsnis. Toliau - testas visoms. Bandome atpažinti viena kitos emocijas – sustojusios ratu susikimbame rankomis ir iš paspaudimo bandome atspėti, kokią mums perduoda emociją. Ne taip paprasta suprasti tiek savo, tiek kitų žmonių emocijas, mokomės, kaip tai galima padaryti. Juk suvokimas, kokios emocijos verčia valgyti - jau pusė kelio iki sėkmės. Kita pusė tenka valiai ir pastangoms. Tarkim, aš valgyti pradedu grįžusi namo, kai tik prisėdu pailsėti prie televizoriaus, man tai tarsi būdas atsipalaiduoti. Tad aš savo įprotį bandysiu pakeisti kitu, tiksliau bandysiu išsiugdyti kitą įprotį – žiūrėdama televizorių nebevalgysiu, o megsiu. Tikiuosi pavyks.
 
Daugumai žmonių emocinį valgymą sukelia stresas, tad psichologė pamokė poros pratimų, kurie padeda nugalėti stresą. Pasidalinsiu vienu greitu atsipalaidavimo pratimu. Jis padės prireikus suvaldyti kylančią nemalonią emocinę įtampą.
* Sėdėkite ar stovėkite atsipalaidavę.
* Lėtai įkvėpkite per nosį ir kvėpdami mintyse skaičiuokite iki 5.
* Iškvėpkite per burną, mintyse skaičiuodami iki 8. Pakartokite kelis kartus. Štai ir viskas!

Patarimai:
- Kai kvėpuojate, kvėpuokite pilvu, o ne pečiais. Tai labiau atpalaiduojantis ir natūralesnis kvėpavimas, be to padeda jūsų plaučiams įkvėpti daugiau oro. Galite tai padaryti vos kelis kartus ir įtampa jau sumažės, arba galite tuo užsiimti keletą minučių kaip viena iš meditacijos formų.
- Jei norite, burną galite kiek pričiaupti, kad iškvėpiant orą pasigirstų garsas, tai dar geriau padės sumažinti įtampą.

 

IV lieknėjimo diena - pirties malonumai


Po vakarykštės psichologės paskaitos galvojau, kas galėjo nutikti, kad vos per porą metų mano drabužių dydis nuo S išaugo iki L. Lyg ir judu savaitgaliais, lyg ir sveikesnį maistą bandau valgyti. Ir viskas būtų gana neblogai, jei ne vakaras... Kai grįžtu namo ir didelėmis alkanomis akimis landžioju po šaldytuvą ir rastą "laimikį" nešuosi prie televizoriaus. Dar vienas „blogis“ – po darbo užsukti į parduotuvę... Tuomet maisto krepšelyje atsiranda daugiau įvairių skanėstų nei sveiko maisto. Ne, negalima alkanai eiti apsipirkti... Bet šiandien - nauja diena, ir užsibrėžiau praeities klaidų nekartoti.
 
Pagauta entuziazmo keisti gyvenimą iš pat „šaknų“ papuoliau į kamštį ir pavėlavau į giluminio kvėpavimo užsiėmimą. Praleidau savo jau  pamėgtus įžanginius pratimus. Bet sėkmingai pagavau grupės ritmą ir tęsiau kartu. Man patinka sveikatingumo ir sporto klubo "G7 sportas" bodyflekso trenerės kuriama atmosfera.
 
Pakvėpavus išeiname iš salės ir... nerandame jau pamėgtos mūsų Pu-erch rytinės arbatos. Pasirodo, šiandien ją gersime pirtyje. Tik dabar prisimenu, kad šiandien numatyta pirties diena. Ech, pamiršau bikinį, gerai, kad nors rankšluostį turiu su savim. Pirmyn į pirtį!
 
Džiaugiuosi, kad pirtis yra šalia moterų persirengimo kabinų ir ji skirta tik moterims. Kaip gerai, kad nebus vyrų nuo kurių bandyčiau savo „lašinukus“ slėpti...
 
Prisidengusios rankšluosčiais ar nuogos susėdome pirtyje. 70 laipsnių – pats tas. Geriame arbatą, šnekučiuojamės ir juokaujame gal valandą. Regis, pirties erdvė labiau skirta bendravimui nei pėrimuisi.
 
Po pirties išbandėme DSM aromatizuotą kūno šveitiklį su rožėmis ir erškėtuogėmis. Sužinojome, kad ši Izraelyje gaminama kosmetika gaminama - su natūraliais mineraliniais aliejais ir Negyvosios jūros druskos mišiniu. O šveitiklis ne tik odą išvalo, bet ir suteikia jai aksominį švelnumą, elastingumo, gerina kraujotaką, aprūpina audinius deguonimi, minkština. Ir dovanoja malonų aromatą visai dienai.
 
Po treniruočių važiuodama į darbą jaučiuosi energingesnė, o darbe - darbingesnė. Tiesiog puiku! Girdėjau, kad JAV atliktas tyrimas parodė, kad įmonėms, skyrusioms lėšų darbuotojų sportui ir sveikatai, investicija atsipirko kelis šimtus kartų. Gaila, kad pas mus tai dar nepropaguojama. Bet reikia tikėtis, netolimoje ateityje šitoks požiūris į darbą bei darbuotojus bus populiarus ir pas mus.

Šiandien po stresinių situacijų teko išbandyti ir psichologės rekomenduotą atsipalaidavimo būdą. Turiu pripažinti - jis neblogai veikia.


V lieknėjimo diena - dėmesys giluminiams raumenims


Šiandien pirmojoje - bodyflekso - treniruotėje stebėjau sportuojančias kaimynes, kokios jos visos lanksčios palyginus su manimi... Aš vos sugebu per pratimą „Valtis“ kojas ištiesinti, o jos ne tik kad kojas ištiesia, bet ir dar kiek pasilenkia... Sustabarėjau per šiuos metus dirbdama vien sėdimą darbą, reikia išsijudinti...
 
Bet, atrodo, aš irgi darau pažangą, per kvėpavimo pratimus suskaičiuoju net iki 9, iš pradžių vos iki 7 suskaičiuodavau, kol atlikinėdavau giluminio kvėpavimo pratimą.
Mūsų grupė išsiblaškiusi - turėjome atnešti užpildytus mitybos dienoraščius. Bet beveik pusė jų nepasiėmė. O maniškis dienoraštis sėkmingai įsitaisė mano rankinuke ir visur keliauja kartu.
 
Riebalų deginimo treniruotę – pilates + balanse šiandien ves trenerė Sigita. Moterys minėjo, kad tai sunki, bet įdomi mankšta. Neturinčioms koordinacijos būna sunku atlikti pratimus, bet, kaip sakoma, reikia stiprinti savo silpnąsias puses. Sigita papasakojo, kad šis užsiėmimas stiprina giliuosius juosmens bei stuburą tvirtinančius raumenis, gerina laikyseną. Dirbant pagal šią sporto sistemą mažėja nugaros skausmas, apatinė nugaros dalis tampa ištvermingesnė. Ką gi, išbandysim.

Taip, tiesa, ir man tai nėra lengva treniruotė, fiziškai gal ir nesudėtinga, bet kai reikia įjungti ir koordinaciją, nėra taip paprasta, kaip tikėjausi. Kai kurie pratimai atliekami užsimerkus, darant iš kart du judesius. Daugumai moterų viskas labai sklandžiai sekėsi – šaunuolės.
 
Po treniruotės mūsų vėl laukė pu-erch arbata. Šį kartą kalba pakrypo apie vaikus. Pasirodo, daugumą moterų itin gausiai papildomais kilogramais "apdovanojo" antrasis nėštumas. Viena priaugo 7 kg, kita - 10 kg, trečia - 15 kg. Įžvelgėme tendenciją – jei antro vaiko laukiesi iškart po pirmojo, tikėtina, jog moters kūnui jis  paliks antsvorio.
 
Atsisveikinu, lendu po dušu ir greit lekiu į darbą. Sporto klube galėčiau praleisti pusę dienos ir net nepajusčiau, kad ji jau prabėgo...


VI lieknėjimo diena. Energijos antplūdžiai


Šį rytą jau visos atnešėme mitybos dienoraščius ir atidavėme juos sveikos mitybos ir gyvensenos specialisto analizei. Juokaujame, kad rytoj mūsų laukia „teismo diena“. Kelios moterys pasigyrė numetusios po kilogramą. Smagu, kad „Lieknėjimo akademijos“ užsiėmimai yra efektyvūs, na o aš dar specialiai nelipu ant svarstyklių ir laikausi mitybos specialisto rekomendacijų. Viliuosi, kad mano kūnas pasiduos sporto ir sveikesnės mitybos įtakai.

Bodyflekso treniruotėje kvėpuojame, labai stengiuosi raumenis, sąnarius ištempti kiek įmanoma labiau - juk nuo to priklauso, ar daug pavyks sumažinti apimtis.
 
Arbatos gėrimo pertraukėlės metu vėl kalbamės apie mažėjančias apimtis, krentančius kilogramus. Viena moteris giriasi netekusi vieno kilogramo, kita - dviejų, trečia teigia, kad jos svoris kol kas nė kiek nepakito. Visos žinome, kad riebalai sveria labai nedaug ir tai, kad svarbiausia - sumažinti apimis, o nukritęs kilogramas - tai papildoma dovanėlė už pastangas.
 
Riebalų deginimo treniruotę šiandien vėl veda Agnė. Šįryt, visų džiaugsmui, šoksime. Įjungiama muzika, pasigirsta smagi latino melodija ir mes, sekdamos akimis trenerę, judame šokio ritmu. Tikras malonumas šitokiu būdu deginti kalorijas. Vienoms lengviau, kitoms sunkiau pataikyti į ritmą, bet visoms tikrai linksma.

Po treniruotės gerdamos arbatą sužinome apie LPG masažo malonumus ir naudą lieknėjant. Sudomino, tad džiaugiuosi, kad galėsime jį išbandyti. Taip pat mus pakviečia prisijungti prie būsimos gegužės 16 dieną startuosiančios „Lieknėjimo akademijos“ grupės. Be galo smagu, kad baigusios šią apimčių mažinimo programą prie kitos grupės galime prisijunti neįsigijusios abonementą su nuolaida.
 
Nors šiandien - ne pirties diena, tačiau nutarėme save palepinti. Sveikatingumo ir sporto klubo „G7 Sportas“ pirtis mums virto tikro nuoširdaus moteriško bendravimo erdve.
 
Man net keista, kad išsikrovusi fiziškai kai kurių dalykų imu tiesiog nebeimti į širdį, nepergyvenu, kad galiu kažko nespėti, tiesiog ramiai į viską reaguodama, planuodama kur kas daugiau nuveikiu. Jaučiu savotišką hiperaktyvumą – laiko turiu mažiau, o darbų padarau daugiau. Nuostabu!

VII lieknėjimo diena. Mitybos įpročiai – apgailėtini...


Ryte pajuntu – pavasaris tikrai jau atėjo. Saulė, žaluma džiugina akis, sielą, suteikia daugiau teigiamų impulsų eiti į priekį, tobulėti.

Šiandien riebalų deginimo treniruotę ves trenerė Nadia. Jos dar neteko sutikti. Patyrusios „Lieknėjimo akademijos“ studentės sako, kad Nadia - tikra aerobikos karalienė. Netrukus pasirodo ir ji - aukšta, pasitempusi, jai beveik keturiasdešimt, bet figūros galėtų pavydėti ir dvidešimtmetės...
 
Treniruotę pradedame žingsniuodamos su nedideliais kamuoliais. Sako, kad tai yra jėgos treniruotė, skirta vikrumui, judesių koordinacijai ir ištvermei vystyti. Džiaugiuosi, kad šios treniruotės parengtos bet kokį fizinį pasirengimą turinčiam žmogui, nes vargu, ar patempčiau didelį krūvį. Pereiname prie anticeliulitinių pratimų naudojant step platformą. Šių pratimų tikslas - pakelti raumenų tonusą ir padėti atsikratyti nuo riebalinių sankaupų talijos, pilvo ir klubų srityse. Jaučiu, kad šie prtaimai duos naudos...
 
Galop kalanetikos pratimai. Jų laukiau labiausiai, nes kalanetika laikoma gimnastikos rūšimi, siejančią baletą ir jogą. Esu skaičiusi, kad ją sudaro darbas su statiniais kūno raumenimis, siekiant sumažinti kūno svorį ir apimtis. Taip pat kalanetika gerina medžiagų apykaitą, laikyseną, stiprina raumenis, lavina ištvermę.

Taip, tai nauji pojūčiai, nors kalanetika  nėra intensyvus užsiėmimas (jo metu atliekami plastiški judesiai, skamba rami muzika), tačiau nelengva atlikti pilvo preso pratimus iki galo. Atrodo, nieko ypatingo nedarai, o prakaitas žliaugte žliaugia... Moterys buvo apstulbusios, kaip tokia lėta treniruotė gali reikalauti tiek pastangų. Daugumai labiausiai ir patiko būtent šie užsiėmimai.

Po įspūdingos pažinties su trenere Nadia ir jos pratimų kompleksu laukė dar vienas išbandymas – akistata su mūsų mitybos įpročiais. Sveikos mitybos ir gyvensenos specialistas Julius Gaižauskas, peržiūrėjęs mūsų dienoraščius, išvardino mūsų ydingus įpročius. Visos per daug vartojame produktų, kurių sudėtyje yra cukraus, miltinių patiekalų, įvairių perdirbtų maisto produktų, kurie yra nevisaverčiai, juose nėra aktyvių, maistingų medžiagų. Deja, visos per daug vartoja kavos ir šokolado. Kitas blogis – nereguliari mityba. Praktiškai nė viena nevalgo sudėtinių angliavandenių, kurie padeda normalizuoti alkio jausmą. Jų pavalgius iš ryto dienos metu nesinori miltinių produktų, saldumynų, kavos. Taip galima išvengti emocinio persivalgymo ir stipraus alkio jausmo. Sudėtiniai angliavandeniai, tai - įvairios košės ir daržovės. Ech, pasirodo visos mes priklausomos nuo cukraus, o ši priklausomybė prilyginama narkomanijai...


VIII lieknėjimo diena. Kaip sumažinti celiulitą?


Pastebėjau, jog po treniruočiau vakarais ėmiau kur kas geriau miegoti. Ir ryte vis dar norisi miego - tris kartus atidėjau žadintuvo skambutį, bet galop, žvilgtelėjusi į laikrodį, pamačiau, kad jau metas lėkti pro duris. Tad netrukus ir išskubėjau į sveikatingumo ir sporto klubą „G7 Sportas“.
 
Šiandienos lieknėjimo programa labai atitinka mano nuotaiką - lyg atsipalaidavimo diena mums visoms. Giluminis kvėpavimas praėjo sklandžiai, lyg sviestu patepta. Trenerė įvedė ir naują pratimą – įtūpstus, kad kojytės lieknėtų ir gražėtų. Po giluminio kvėpavimo užsiėmimų - metas pirčiai.
 
Pirties diena – viena iš man labiausiai patinkančių „Lieknėjimo akademijoje“. Vėl visos susėdame pirtelėje, šnekučiuojamės, juokiamės ir dalinamės gyvenimiškais patyrimais.
 
Po pirties šį kartą išbandėme DSM Izraelio kosmetologų kūrinį anticeliulitinį gelį su negyvosios jūros mineralais. Rašoma, kad jo unikalus augalų ekstraktų junginys intensyviai veikia odos tamprumą ir poodžio ląsteles. Greitai ir efektyviai stangrina odą, apsaugo nuo strijų, mažina jų matomumą, skaldo riebalines ląsteles, aktyvina medžiagų apykaitą ir mikrocirkuliaciją, aprūpina odą ir poodį deguonimi, išstumia skystį ir mažina pabrinkimus. Na, o mano oda pasitepus juo net vizualiai tapo lygesnė ir švelnesnė. Pasirodo, norint, kad geliai gerai įsigertų ir geriau veiktų, juos reikia kone įmasažuoti į kojas, t.y. įtrinti sukamaisiais judesiais.

Taip pat sužinojome, kad kojų apimtys ir celiulitas mažės efektyviau, jei prieš treniruotes išsiteptume anticeliulitiniu geliu ir užsimautume specialias masažuojančias kelnes. Jei jų nėra, galima apsivynioti celofanu. Susidomėjau ir nutariau ateityje išbandyti, pažiūrėti, kokio sulaukčiau efekto.

Kodėl visi geri dalykai taip greit baigiasi? Vėl metas atsisveikinti su „Lieknėjimo akademijos“ studentėmis ir keliauti į darbą. Pasiekti naujų aukštumų ne tik sporte, bet ir karjeroje. Taip, aš tai padarysiu.


IX lieknėjimo diena. Masažo galia


Šiandien atėjo mano eilė išbandyti LPG masažo procedūrą. Prieš treniruotę ateinu anksčiau į klubą ir žengiu į nediduką LPG kabinetą.
 
Jis įrengtas skandinavišku stiliumi, į akis krenta graži, miniatiūrinė orchidėja. Kambarėlio viduryje - masažo lova ir LPG aparatas. Tai pirmas kartas, kai išbandysiu mechaninį masažą. Nuostabu tai, kad LPG mechaninio masažo metodika buvo sukurta dar 1986 metais Prancūzijoje, o aš apie ją išgirdau tik atėjusi į „Lieknėjimo akademiją“. Jos autoriaus Louiso Paulo Guitay garbei ji iki šiol sutrumpintai vadinama LPG.

LPG specialistė Daina įteikia man baltą, lyg nailoninę medžiagą primenantį kostiumą. Apsirengiu, kostiumas priglunda prie kūno, žvilgteriu į veidrodį - trūksta tik balerinos sijonėlio, ir galėčiau keliauti šokti „Gulbių ežero“. Guluosi ant masažo lovos ir netrukus sugrįžta LPG masažo specialistė Daina. Ji paaiškina, kad ši endemo apranga būtina masažui, nes už šio audinio kabinasi besisukantys voleliai. 

Prieš gerą šimtą metų sukurtas endermologinis masažas buvo naudojamas tik medicinoje. O šiandien jie - nepakeičiami reabilitacijoje ir grožio pasaulyje. Šiuolaikinės procedūros su LPG masažo aparatu yra dar labiau pažengusios į priekį: jos gali atstoti plastinę chirurgiją (riebalų nusiurbimo procedūras), padėti numesti antsvorį nenaudojant cheminių preparatų, padaryti tai, ko nepavyksta pasiekti sportu.

Prasideda masažas, o jis - malonus. Masažuojama oda lyg pakyla ir braukiant tolyn vėl nusileidžia... Vos neužmiegu... Mane išbudina prasidėjusi limfo drenažo procedūra, nes truputį juokingai pupsi aparatas. Nors ši procedūra triukšmingesnė, bet taip pat maloni.

Pasak masažistės, suderinus LPG masažą su sveika mityba ir sportu galima pasiekti puikių rezultatų. Tad po masažo su euforija keliauju į jau prasidėjusią treniruotę. Bodyflekso užsiėmimai prabėga greitai, o aš pratimus atlieku su dar didesniu pasitenkinimu žinodama, kad po LPG masažo sudega gerokai daugiau riebaliukų. Beje, beveik visos ankstesnės „Lieknėjimo akademijos“ studentės įsigijo LPG masažo paketą, ir jau nebesistebiu, kodėl.
 
Šiandien riebalų deginimo treniruotę vedė Agnė. Pageidaujant mūsų grupei treniruotė vyko su dideliais kamuoliais. Smagu, tačiau gaila, kad rytoj - jau paskutinė „Lieknėjimo akademijos“ diena. Žiūrėsime, ar daug man pavyko sulieknėti per šias porą savaičių. Tačiau pastebiu, kad mano drabužiai darosi vis laisvesni ir laisvesni.

X lieknėjimo diena. Rezultatai džiugina!

Neapsakomai greitai lekia laikas - jau paskutinė „Lieknėjimo akademijos“ diena, dvi savaitės pralėkė kaip mirksnis. Smagiai įsiliejusi į „Lieknėjimo akademijos“ moterų būrelį šiandien jaučiuosi stipresnė ir darbingesnė, išmokau giluminio kvėpavimo, sumažinau kūno apimtis, tai jaučiu net nesimatavusi. Tai jaučiu iš vieno mano itin mėgiamo sijonuko, kuris buvo "pakibęs" sulig bamba, o prasidėjus treniruotėms vis slinko ir slinko žemyn. Nekantrauju pasimatuoti, kiek iš viso sumažinau savo apimtis.

Vairuoju ir skaičiuoju: taip, į senus džinsiukus įlendu,  vadinasi, nuo šlaunies turėtų bent po 2 cm būti sumažėję, saga ties liemeniu užsisega lengviau, tai - dar kokie 3 – 4 cm. Marškinėliai ant kūno krenta dailiau, matyt, ir ten pamažėjo apimtys. Vadinasi, mano apimtys turėtų būti aptirpusios mažiausiai bent 10 cm. Ech, žiūrėsim, kaip čia pavyko. Rekordo greičiausiai nesumušiu, bet gal tapsiu viena iš kelių labiausiai kūno apimtis sumažinusių moterų. Tokiu atveju laimėčiau naują „G7 Sportas“ jauninamąją procedūrą veidui su galvanine srove.

Truputi vėluoju į treniruotę, giluminis kvėpavimas ką tik prasidėjo. Vėl įsijaučiu į šio kvėpavimo ritmą, mums puikiai sekasi - visa grupė, lyg vienas kūnas, kvėpuoja tuo pačiu ritmu. Paskutinių pratimų metu trenerė ragina ilgiau sulaikyti orą. Mes stengiamės - juk labai brangus tas laikas, kai iškvepiame ir įtempiame tam tikrą raumenį, būtent tada dega nepageidaujami riebaliukai.

Pertraukėlė. Metas arbatai, kuri tapo tokiu savaime suprantamu rytiniu ritualu. Reiks ir namuose tęsti šį Pu-erch arbatos (dar vadinamos riebalų žudike) gėrimo ceremonijas, tik gaila, kad kompanijos su savim pasiimti negalėsiu.
 
Visos grupės pageidavimu paskutinę „Lieknėjimo akademijos“ dieną riebalų deginimo treniruotė vyko su didžiaisiais kamuoliais. Gal mums visoms trūksta vaikystės žaidimų, kad mus taip džiugina straksėjimas ant didelių kamuolių.

Pasibaigus treniruotei visos nekantravo greičiau pasimatuoti, pasisverti ir galų gale sužinoti, kiek pavyko sulieknėti. Po matavimų iš kabineto išeinančios moterys vardija sumažėjusias apimtis: 15 cm, 12, 23, 9, 18.... Ateina ir mano eilė žengti į matavimosi kabinetą.

Sveriuosi ir iš netikėtumo nustembu - nukrito 2,7 kg. Prasideda matavimasis, taigi, tuoj sužinosiu, nuo kurios kūno vietos daugiausia riebalų pasišalino. Net 6 cm išnyko iš viršutinės pilvo dalies, talija sumažėjo 5 cm, apatinė pilvo dalis – 3 cm (čia dar reiks padirbėti) ir šlaunis, kaip ir tikėjausi, sumažėjo 2 cm. Rezultatas - 16 cm. Puiku! Dar pora tokių „Lieknėjimo akademijų“ ir turėčiau tobulą figūrą. Patenkinta grįžtu prie kompanijos toliau gurkšnoti arbatos.

Netrukus - kaip tikroje akademijoje - skelbiami rezultatai ir iškilmingai įteikiami diplomai. Gražus diplomas, perrištas raudonu kaspinu, atitinkantis klubo ir pačios „Lieknėjimo akademijos“ dvasią. Po diplomų įteikimo ceremonijos dar gerą valandą nesiskirstome.

Džiaugiuosi, kad tuo dar viskas nesibaigia, „Lieknėjimo akademijos“ studentės, net pabaigusios akademiją, gali toliau prisijungti prie naujų „Lieknėjimo akademijos“ užsiėmimų. Tereikia įsigyti „G7 Sportas“ abonementą su nuolaida ir toliau sėkmingai lieknėti.
Manęs savaitgalį laukia dar viena „Lieknėjimo akademijos“ dovanėlė – asmeninė funkcinė treniruotė. Kuratorė pasakojo, kad tai darbas su savo kūno svoriu. Treniruotės metu atliekami pratimai, paruošiantys kūną aktyviai veiklai kasdieniniame gyvenime. Užsirašiau pas trenerį Julių, kuris, būdamas 16 metų, svėrė 120 kg – įdomus jo biografijos faktas. Tikiuosi, šeštadienį daugiau sužinoti, kaip jam pavyko atsikratyti viršsvorio.
 
O dabar atsisveikinu su Jumis, mieli mano dienoraščio skaitytojai, smagu buvo su jumis dalintis savo mintimis. Tikiuosi, Jūs pajutote tą patį, ką ir aš - gera save mylėti, nes nuo šio jausmo šviesėja diena, gerėja santykiai su artimaisiais ir kolegomis, didėja pasitikėjimas savimi. Mes visi gyvename beprotišku ritmu, tačiau rasti laiko sau, vien tik sau ir rūpintis savo kūnu - tikrai verta!

 

nemokama lankomumo statistika